معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد:

۱۶۷ هزار دختر در طرح اکرام ایتام تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند

۱۶۷ هزار دختر در طرح اکرام ایتام تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: بیش از ۱۶۷ هزار و ۵۰۰ دختر ایتام و محسنین با کمک حامیان طرح اکرام، از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علیرضا عسگریان با تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، افزود: در حال حاضر حدود ۳۱۷  هزار و ۱۸۹ فرزند یتیم و محسنین تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد ۱۶۷ هزار و ۵۹۸ نفر، دختر هستند. 
وی با بیان اینکه 799 هزار و 810 حامی در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین، از فرزندان معنوی خود حمایت می‌کنند، ادامه داد: تعدادی از این ایتام فاقد حامی بوده و تنها از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره می‌برند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه حامیان طرح اکرام در سال گذشته حدود ۹۱۱ میلیارد تومان به فرزندان تحت حمایت خود کمک کردند، تاکید کرد: حامیان در دو ماهه ابتدایی سال جاری نیز 221 میلیارد تومان به فرزندان خود کمک کردند که این رقم  نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 148 درصدی همراه بوده است.
عسگریان با دعوت از مردم نیکوکار ایران اسلامی برای پیوستن به طرح اکرام ایتام و محسنین و حمایت از این کودکان خاطرنشان کرد: پایگاه اینترنتی طرح اکرام ایتام به آدرس ekram.emdad.ir و سامانه پیامکی 30003333 به منظور ثبت نام از حامیان نیک‌اندیش پیش‌بینی شده است.
انتهای پیام

 

۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸
کد خبر : ۲۰۸,۰۱۰
کلیدواژه ها: طرح اکرام ایتام، کمیته امداد، علیرضا عسگریان، معاون توسعه مشارکتهای مردمی،حمایتی و توانمندسازی