رئیس هیات امنای کمیته امداد:

کاری مقدس‌تر از امدادرسانی به محرومان و نیازمندان نیست

کاری مقدس‌تر از امدادرسانی به محرومان و نیازمندان نیست

رئیس هیات امنای کمیته امداد با بیان اینکه وظیفه حکومت اسلامی برقراری حیات طیبه برای مردم است، گفت: کاری مقدس‌تر از امدادرسانی به محرومان و نیازمندان نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله محسن کازرونی در همایش سراسری مدیران کمیته امداد با اشاره به اینکه امدادگران خود را وقف محرومان و نیازمندان کرده‌اند، افزود: باید هزار بار خدا را سجده کنیم که در مسیر تکوینی ما خدمت در این نهاد را رقم زد.
 
وی با تاکید بر اینکه خداوند در سوره نحل برای کسانی که عمل صالح انجام می‌دهند ۲ وعده دنیوی و اخروی داده است، ادامه داد: حیات طیبه در دنیا پاداشی که برای عمل صالح داده شده است.
 
رئیس هیات امنای کمیته امداد، رزق حلال را بهترین جنبه حیات طیبه عنوان کرد و گفت: براساس روایت امام صادق (ع) عقل و درایت یکی از خصلت‌های حیات طیبه است. 
کازرونی با بیان اینکه دین با خرافه نسبتی ندارد، خاطرنشان کرد: تبادل نظر مدیران یکی از جنبه‌های عقل است و نشانه ایمان و تقوا همین است.
 
وی با تاکید بر ضرورت حفظ کرامت مددجویان، اظهار کرد: برخورد محبت‌آمیز، صبر در برابر سختی‌ها، حسن خلق و مدارا با مردم، از الزامات امدادرسانی به نیازمندان به شمار می‌رود.
 
رئیس هیات امنای کمیته امداد، با اشاره به اینکه وظیفه حکومت اسلامی برقراری حیات طیبه برای مردم است، اضافه کرد: جامعه فقیر یک جامعه آرمانی نیست.
کازرونی با بیان اینکه در مدیریت جامعه اسلامی، همه تلاش‌ها معطوف به حیات طیبه است، افزود: عدالت، ثروت، آسایش و آرامش همراه با اخلاق و معنویت از ویژگی‌های جامعه آرمانی است.
 
وی با اشاره به جایگاه ویژه امداد در میان سازمان‌های مختلف، گفت: کمیته امداد به عنوان یار و یاور محرومان اگر نباشد، حلقه طیبه را از کل جامعه دور می‌کند.
رئیس هیات امنای کمیته امداد بر ضرورت سرکشی به نیازمندان تاکید کرد و افزود: سفرهای رئیس کمیته امداد به مناطق محروم و بازدید از منازل مددجویان امیدبخش و قابل تقدیر است.

https://news.emdad.ir/fa/newsagency/185610

 
۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۲۹
کد خبر : ۲۴۹,۳۴۹
کلیدواژه ها: آیت الله محسن کازرونی؛ رئیس هیأت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره)؛ امداد رسانی به محرومان